Minecraft Earth

Sabinushka

Plugin/Manager
Yönetici
Moderatör
Platin Üye
Katılım
22 Eyl 2019
Mesajlar
77
Tepkime puanı
9
Minecraft Earth Nedir?

Minecraft Earth’ün ilk tanıtım videosu; 2019 yılının Mayıs ayında yayınlanmıştır. Bilhassa Minecraft oyuncularının bu oyunu çok seveceğini söylemek doğru olacaktır. Minecraft Earth; Microsoft tarafından tasarlanan arttırılmış gerçeklik oyunudur. Bu oyun sayesinde oyuncular, dünyayı yeniden inşa edebilmek gibi bir fırsata sahip olacaklardır. Arttırılmış gerçeklik oyunu olması sayesinde Pokemon Go tarzı bir oyun olacağını şimdiden söylemek gerekir. Oyunu kısaca özetlemek gerekirse; Minecraft’in sanal dünyası ve gerçek dünya bir araya gelmektedir. Bu sayede, oyuncular benzersiz bir deneyim yaşayacaklardır. Oyunun ilk tanıtım videosu; Youtube üzerinden milyonlarca insan tarafından izlenmiştir.


Neler Vaat Ediyor?

Minecraft Earth; Pokemon Go ile birçok benzer özellik sunmaktadır. Oyuncunun oyunu açmasıyla beraber kamera aktif olmaktadır. Bir başka deyişle, oyuncu, gerçek dünyayı görmeye başlamaktadır. Oyuncular, Minecraft içerisinde kullandıkları hayal güçlerini ve bir şeyler inşa edebilme yeteneklerini bu sefer Minecraft Earth üzerinde kullanmaya başlamaktadırlar. Oyunculara bu imkanı arttırılmış gerçeklik teknolojisi sunmaktadır. Bu teknoloji, oyuncuların gerçek dünyada yapılar inşa etmesini mümkün kılmaktadır. Minecraft Earth; bunun dışında da farklı özelliklere sahiptir. Oyunda, başka oyuncuların inşa ettiği yapıları görmek mümkün olmaktadır. İsteyenler, Minecraft’ta olduğu gibi multiplayer oyun özelliği sayesinde oyunu arkadaşlarıyla veya ailesiyle oynama şansına sahip olmaktadır. Bu durumun bir sonucu olarak, istenildiği takdirde arkadaşlarla beraber ortak yapıların oluşturulması söz konusu olmaktadır. Minecraft Earth; 2019 yılı ve sonrasında akıllı telefonlarda ve tabletlerde oynanmaya başlanacaktır. Ancak, oyuna başlamak isteyenlerin Mojang hesabına sahip olması şarttır.


Oynama Sebepleri

Minecraft Earth oynamak isteyenlerin birçok sebebi bulunmaktadır. İçerisinde Minecraft oyuncularının bildiği yaratıkların yanı sıra yeni yaratıklar da bulunmaktadır. Oyuncular, oyunda eşi olmayan çeşitler üretme ve saklama şansına sahip olacaklardır. Ayrıca başkalarıyla işbirliği yaparak çalışma şansına sahip olacaklardır. Üretilmesi planlanan eserlerin öncesinde küçük boyutlu olarak oluşturulması ve sonrasında büyük boyutlara çıkarılması mümkün olmaktadır. Oyuncuların gerçek hayattaki mahallesi bile oyunda farklı bir boyuta gelecektir.Minecraft Earth kapalı betaya kaydolmak için tıklayın!
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Yeni Konular

Sponsor Link

Üst