Meslek Başvuruları Nasıl Yapılır?

Sercan YILDIZHAN

, Özel Görevli Ar-Ge
Kayıtlı Üye
Katılım
29 Mar 2013
Mesajlar
14,258
Tepkime puanı
0
Konum
Antalya
Sanalika yalnızca sohbet oyunu değil kelimenin tam anlamıyla minyatür bir sanal Dünya! Şu anlık sadece 3 meslek ve 2 gönüllü meslek imkanı olan Sanalika'da; Sanalika'ya birde benim objektifimden bakın diyorsanız Yönetmenlik, Sanalika'daki her gelişme benim kalemimden öğrenilmeli diyorsanGazetecilik, Sanalika'ya biraz renk lazım o renkte benim diyorsan Sanalika'nın Sanatçısı olabilirsiniz. Gönüllü olarak sahip olabileceğiniz meslekler iseSüvarilik ve Oyunculuktur. Meslek sahibi olmak istiyorsan ilgili yerlere başvuruda bulunmalısın.Hangi mesleğe nereden başvuracağım?Ressamlık için Cadde 14'te bulunan ''Ressamlar Klübü'' adlı mekanda bulunan bot karaktere, Yönetmenlik için Cadde 14'te bulunan ''Cinema'' adlı mekanda bulunan bot karaktere, Gazetecilik için ise Cadde 11'de bulunan ''SMM'' binasının üst katında bulunan bot karaktere tıklayarak başvurabilirsin.Başvuru için şartlar var mıdır? Var ise bunlar nedir?Evet, başvurular için her zaman her yerde şartlar vardır. Şart var fakat korkmanıza gerek yok! Bunlar oldukça basit ve yapılabilecek istekler.
Başvuru yapabilmek için arkadaş listemizde istediğimiz mesleğe sahip 2 arkadaşa sahip olmamız gerek. 2 arkadaş eklediğinizde başvuru formu sizin için açılacaktır.Ulaşmak isterseniz güncel yönetmenler, sanatçılar ve gazeteciler.
1- ''Kendini tanıt ve neden seni seçmeliyiz?'' adlı bölümde 500 karakter sınırın var. Kendini olabildiğince iyi tanıtmalısın ve neden seçilmek istediğini en iyi şekilde dile getirmelisin.
2- Facebook sayfan olmalı. Facebook olmazsa seçilme şansın bir o kadar azalır. Avatarının adına açılmış özel bir Facebook sayfası olmalıdır. Sayfanı olabildiğince aktif tutmalı ve seçtiğin meslek ile alakalı yaptığın işleri burada aktif bir şekilde Sanalikacılar ile paylaşmalısın.

3- Twitter profilin olmalı. Twitter'da, Facebook gibi olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Avatarının adına açılmış olmalı ve güncel olarak işlerini burada paylaşmalısın.

4- Web adresi. Bir web adresin olmak zorunda değil bunun yerine ''youtube'' kanalın varsa onu yoksa ''www.sanalikaforum.com'' adresini ekleyebilirsin.
5- Bunların hepsini tamamladığınız başvurunuzu yapmış olursunuz. İlerleyen günlerde tek yapmanız gereken şey sonuçları beklemek ve seçim boyunca kendinizi geliştirerek aktif şekilde projelerinizi Facebook, Twitter profillerinizde paylaşmaktır. Gönüllü mesleklere nasıl sahip olabilirim?Süvarilik ve Oyunculuk mesleği gönüllü işler olduğu için yönetmenlik, gazetecilik ve sanatçılık mesleğine sahip olan kullanıcılar gibi belli bir maaş almazlar.*Süvarilik süresiz bir meslektir, oyunculuk ise 6 aylık süren bir meslektir. Oyuncu olabilmek için;Bir yönetmen ile anlaşıp onun ekibine katılmaya hak kazanman gerekir. Ekibine katılmayı başardığın yönetmen sana oyuncu kartını verecektir!Süvari olabilmek için;Temel 3 meslek gibi başvuru sistemi ile seçimler olur. Seçim zamanı, Sanalika Belediyesi'ne gelen bot karakterden başvurunuzu yapabilirsiniz. Peki bu mesleklere sahip kişiler ne yapar?Yönetmen, Gazeteci, Sanatçılar; Belirli günler ve haftalarda, meslek başlarının verdiği görevlerini en iyi biçimde yerine getirirler ve Sanalika halkına muhteşem projeler sunarlar. Görevlerini yerine getirdiklerinde ise Sanalika tarafından maaş ile ödüllendirilirler.Oyuncular; Ekibinde bulunduğu yönetmenin filmlerinde oynamak zorundadır. Ona elinden geldiğince projelerinde destek vermelidir.Süvariler; Sanalika'nın ahlak polisi diyebiliriz. Kullanıcıların davranışlarını şekillendirmede büyük rol oynarlar ve Sanalika'nın temel güvenliğini sağlamakla yükümlüdürlerdir. Başvurumu yaptım ne zaman seçilirim?
Sanalika'da belli aralıklar ile başvurular değerlendirilir. Meslek seçimleri hakkında bilgileri Sanalika'nın resmi Facebook hesabından takip edebilirsin.
*Meslek başvuruları yoğun talep nedeni ile durdurulmuştur. Yapılan başvurular değerlendirme sürecinde olup bir sonraki seçimlerde başvurular tekrar açılacaktır.Başarılar Sanalikacı.
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Yeni Konular

Sponsor Link

Üst