Çocuk Hikayeleri/Masalları: Küçük kız ve çirkin cadı

esra

Banlı Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
29 Ocak 2009
Mesajlar
2,634
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Güzel bir köyde ailesiyle yaşayan şirin mi şirin, sarı saçları ve mavi gözleriyle çok sevimli küçük bir kız yaşardı. Küçük kız annesine yardım eder ve sonra kırlarda oynardı. Hep çikolatadan ve şekerden evi olması için dua ederdi. Çünkü çikolata ve şeker yemeği çok seviyordu. Her zaman babasına çikolata ve şeker almasını söyler, akşam babasını yolunu heyecanla gözlerdi. Babasının aldığı çikolata ve şekerleri yer ertesi gün yine çikolata ve şeker için dua ederdi.
Yine günlerden bir gün küçük kız annesine yardım ettikten sonra kırlara köpeğiyle birlikte oynamaya gitti. Köpeğiyle kırlarda bir süre oynadıktan sonra yoruldu ve ağacın yanına oturdular. Küçük kız köpeğine çikolatadan evinin, çatısının ise şekerden olması istediğini anlattı ve bu evi yedikçe hiç bitmemesini istediğini söylerken, çirkin cadı onu duydu. Küçük kızı kaçırıp, ona kötü işlerini yaptırmak istedi. Bunun için hemen küçük kızın yakınına sihirle çikolata ve şekerden ev yaptı. Daha sonra küçük kızın yanına gelerek:
-Merhaba küçük kız. İstemeden seni duydum. Çikolatadan ve şekerden ev istemiştin. Ben böyle bir ev biliyorum, benimle gelmek ister misin?
Küçük kız cadının bu dediklerine çok sevindi ve heyecanla çirkin cadı ile gitmeye karar verdi. Çirkin cadı, küçük kız ve köpeği çikolata ve şekerden eve geldiler. Küçük kız hemen çikolata ve şekerleri yemeğe başladı. Bu sırada çirkin cadı sihirle evi eski haline getirdi ve küçük kızı yakaladı. Bu sırada küçük kızın köpeği hemen oradan uzaklaştı. Küçük kız saatlerce ağladı ve ailesine gitmek için yalvardı. Çirkin cadı onu bırakmayacağını ve ona kötü işlerini yaptıracağını söyledi.
Küçük kızın ailesi akşam olurken halen kızlarının eve gelmediğini gören babası, aramak için evden çıkarken küçük kızın köpeği geldi ve babasını küçük kızın yanına götürmek için yola koyuldular. Küçük kızın babası plan yaparak cadıyı yakaladı ve küçük kızını kurtardı. Küçük kız mutluluk içinde babasına sarılırken bir daha asla yabancı kişilere inanıp onlarla gitmeyeceği için babasına söz verdi.
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Son mesajlar

Yeni Konular

Sponsor Link

Üst