Assassin's Creed 4 Black Flag Kolay Para Kazanma Yolları

HaYaTHaRaM

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
2 Eki 2012
Mesajlar
694
Tepkime puanı
0
Puanları
0


AC IV: Black Flag Para Kazanmanın Yoları


Assassin’s Creed IV: Black Flag oynarken para yapmanın birçok yolları var. Ve bu paralar gerçekten oyun için çok önemli. Zırhınızı, geminizi vb. aletlerinizi tamir ettirmek için hep paraya ihtiyacınız oluyor. Fakat birkaçı diğerlerinden daha karlı.
[HR][/HR]
[HR][/HR]

Gemi Yağmalama

Gemi yağmalama, oyundaki Reale (oyun parası) yapmanın kolay yollarından biridir. Basitce, Jackdaw ile denizlerde dolaşın, içinde bol rum, şeker ve nakit para olan gemileri bulmaya çalışın. Ayrıca konvoylar da bir hamlede para büyük miktarda yağmalamak için bir fırsat sunarlar. Ama dikkat edin. Gemi yağmalamadan önce gemi savaşını da yenmeniz gerekiyor. Jackdaw daha güçsüz bir gemiyken gidip, pro gemilere de sataşmamanız lazım. Öncelikle gidip gemileri tanımanız gerekiyor. Tabi Jackdaw’ı geliştire geliştire, karşınıza daha güçlü gemiler gelecek, ve daha güçlü gemiler demek daha büyük paralar ve ekipmanlar demek.
İstenilen düzeyde, Edward’ın Filosu ve Jackdaw’ın tamiri sizin için önceliği yoksa, uzun vadede, sadece gemileri batırın ve gemiye yağma için zaman ayırın. Küçük gemileri batırarak ve yağmalayarak, Jackdaw’ı daha da geliştirebilir ve daha fazla paralar elde edebilirsiniz. Özellikle Man of War’lar ile savaşıp, yelkenlere tırmanmaya uğraşarak ya da bombaları patlatmaya çalışırken kendi mürettebatınızı öldürünceye kadar, gidip diğer gemileri batarıp, denizlerin terörü olabilirsiniz! Man of War’lara sonra bulaşırsınız.


[HR][/HR]


Assassin’s Contracts

Suikastçı kontraktları, ACIV’te yine geri dönüyor. Bu serinin özel yan görevleri olan bu kontraktları almak için, haritanızda belirlenen özel yerlere gidip, mektupları almanız gerekiyor. ACIV’te Karayip’lere dağılmış toplam 30 tane kontrakt vardır. Bunların yarısını tamamlamak ayrıca sizin gizliliğini yükselten ”Stealth Outfit”ini de kazandırır. Suikastçı kontraktları her biri en az size 1,000 Reale kazandıracaktır. Tabi eğer kimseye görünmemeyi başarırsanız bazıları size ayrıca bir 500 Reale daha verebilir. Bunları yapmak ayrıca size özel Pistol Kılıçları bile kazandırabilir!


[HR][/HR]


Hazine Sandıkları

Oyunda 19 tane gizli harita vardır. Bu haritalar size gizli gömülü sandıklara götürür. Bu sandıkların içinden Jackdaw’ı geliştirecek olan planlar tabiki de Reale’ler bulunur. Ama şunu unutmayın, gömülü sandıkları açmak için önce haritaları bulmanız gerekmektedir. Haritalar oyununuzdaki haritada mevcuttur. Bu sandıklar size 1500- 4000 arası bir mebla sağlar. Unutmayın, içindeki planlar ile geminizi geliştirebilir ve diğer gemilerden para kazanabilir, hem de sandıklardan çıkan paralarla da geçiminizi sağlayabilirsiniz. Bir taşla iki kuş vurursunuz!Efsanevi Gemiler

Efsanevi gemiler ACIV haritasının dört köşesinde bulunan inanılmaz güçlükteki gemilerdir. Eğer bunlardan birini haklamak istiyorsanız Jackdaw’ı en azından elite zırhta, elite yan toplarla ya da elite ramleriniz olması gerekmektedir. Eğer bir tanesini halledebilirseniz, bu size 20,000 Reale kazandırabilir. Bu gemilerle ile ilgili bir bilgi de; bu gemilere binemezsiniz. Bu gemilerin gövdesinin bir darbesi, Jackdaw için bir ölüm dokunuşuna dönüşür.
Avcılık

Avcılık ise Assassin's Creed 3 ' den beri karşımıza çıkan bir olay. Gerçekten de ''Avcılık'' size kolay yoldan para kazandırabilir. Eyer zamanınız bol ise farklı adalara gidip hayvan avlayabilirsiniz veya geminizde deniz canlılarını hatta '' Kambur balina '' bile avlayabilirsiniz.


 
Son düzenleme:

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Son mesajlar

Yeni Konular

Sponsor Link

Üst