WET
WET_PS3_EUR_BLES00707
Playstation® 3
İngilizce
CFW 3.41 ve 3.55 pkg dosyaları Kurulum Açıklaması kısmında mevcut
Yok
data
5.47 GB
Oyun CFW 3.55 te herhangi bir pkg kurulumu olmadan direk olarak çalışmaktadır, fakat sorun olursa Kurulum Açıklamasındaki adımları uygulayın.


1 - 3.41/3.55 CFW için pkg patch dosyalarını indirip wet.rar'ı rar'dan çıkartarak harici diskinize atın ve PS3'ünüzden ''Install Package Files'' diyerek kurun :
[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

2 - Daha sonra indirdiğiniz oyunu yani BLES00707 klasörünü HDD'nizdeki games klasörünün içine atın.
3. Yine aynı klasöre indrdiğiniz 3.55 pkg dosyasının yanında ICON0.PNG dosyasını da oyunu attığınız BLES00707/PS3_GAME klasörüne atın.
4 - Daha sonra MultiMAN ile oyunu çalıştırın. İyi oyunlar. Türkçeye çevirerek anlatım: SpAwN....
Her türlü saçmalığa hazır ol!

Yapımcılar, WET’in türünü belirtirken “Aksiyon, Kung Fu, Spagetti, Western” ifadelerini kullanıyorlar. PlayStation Network’e daha önce, Xbox Live’a ise daha sonra düşen demo, oyundan yaklaşık 20-25 dakika uzunluğunda bir bölümü oynamanıza imkân tanıyor.

Göreve başlarkenki giriş videosunda gırtlak kanseri olan bir gangsterle, bir Çinli arasında geçen diyalogu seyrediyoruz. Boğazındaki deliğe mikrofon benzeri bir aparat dayayarak konuşan ihtiyar, neden son anda bir değişiklik olduğunu ve anlaşmaya göre gelecek kız yerine neden bir adam gönderdiklerini sorar. Çinli, bunu dert etmemesini, her şeyin yolunda gideceğini söyleyerek çantayı masaya koyar. Tam anlaşmışlarken çekik gözlü haydut, çantasından bir silah çıkarıp, ihtiyarın alnına sıkar. Tüm olanları cam tavanlı odanın dışında yüksek bir yerden izleyen Rubi (Başkarakterimiz), aşağı doğru zıplar, iki elindeki silahları ateşler ve muhteşem girişini yapar.

"Rubi güzel olduğu kadar tehlikeli bir karakter. Silah ve kılıç kullanmakta bir hayli usta ve oldukça akrobatik."

Kontrolleri öğrenerek başladığımız görevde sizden önce zıplayarak, sonra yerde kayarak, daha sonra da duvarda yürüyerek ateş etmeniz isteniyor. Bu esnada bir elinizdeki silah yakındaki bir rakibe otomatik olarak nişan alırken, diğer elinizdeki silahı hedefinize manüel olarak doğrultuyorsunuz; böylelikle tek atışla iki kişiyi vurmanız mümkün oluyor. Aksiyonun dorukta olduğu oyunda oldukça fazla rakiple karşılaşıyorsunuz.

Çantamı geri isterim

İhtiyarı vuran Çinli gangster kaçarken yanında, aslında Rubi’ye ait olduğunu öğrendiğimiz çantayı da götürüyor. Rubi de boş durmayıp adamın peşine düşüyor. Bölüm boyunca her kızdığında bir kadının ağzına hiç ama hiç yakışmayan sözler alan başrol oyuncumuz, zaten çok da hanım hanım biri değil. Ekranın üst sol köşesinde yer alan sağlık barı, aldığınız darbeler sonucu düştüğünde, bunu tekrar doldurmak için iki seçeneğiniz var: İçki kasalarının önündeki sembolün üzerinde durup “Üçgen” tuşuna basıp kafayı çekebilirsiniz. Diğer seçenek olarak da, biraz daha ilerleyen kısımlarda meydan savaşı gibi hazırlanmış, ortası havuzlu mekânda göreceğiniz çarpanları parçalayıp, aldığınız çarpan sayısının hızıyla doğru orantılı olarak sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Demoda elinizdeki silahların yanı sıra, yakın dövüşler için “Kill Bill” kılıcını kullanıp, rakiplerinizi biçebiliyorsunuz. Rubi aslında çok akrobatik bir karakter. Duvarların üzerinde yürüyebiliyor, demir çubuklarda sallanıp sağa sola atlayabiliyor, engelleri altlarından kayarak aşabiliyor. Demo içerisinde tüm bunları etkili bir şekilde kullanmanız lazım. Zaten birçok yerde çıkan ipuçları neyi nasıl yapacağınızı gösteriyor.

Arabaların içinde değil tepesinde gezinin

Oldukça kanlı bir yapım olan WET’in demosunda son oynadığınız kısım bir otobanda geçmekte. Peşine düştüğünüz gangsterleri araba tepelerinde avlamaya çalışırken görünmez kazalara da hazırlıklı olmanız gerekiyor. Bir yerde arabadan sıçramak için ekranda beliren “X” tuşuna basıp, ardından rakibinizi kılıçla doğramak için hemen “Kare” tuşuna davranıyorsunuz. Bir yandan lastiğine ateş edilen tıra çarpmaktan kurtulmak için uğraşırken, diğer yandan silahları size doğrultulmuş arabadan sarkan gangsterleri de öldürmeniz, aksiyonu gerçekten üst seviyelere taşıyor.

"Peşine düştüğünüz gangsterleri araba tepelerinde avlamaya çalışırken görünmez kazalara da hazırlıklı olmanız gerekiyor."

70’li yılların filmleri havasını vermek için sadece mizahi diyaloglardan yararlanmayan yapımcılar, bunu aynı zamanda grafiklerle de göstermek istemiş. Ekranda banttan yayımlanan video havası veren bozulma efektleriyle gördüğünüz grafikler sadece tatmin edici, harika değil. Bununla birlikte çevreyle etkileşim fena sayılmaz.

Alsak mı, almasak mı?

Safi aksiyon severlerin kesinlikle hoşuna gidecek WET, 15 Eylül’de piyasalarda olacak. Demo boyunca ben oldukça keyif aldım. Siz de sahip olduğunuz konsola göre ister PSN’den ister Xbox Live’dan deneme sürümünü indirebilir, Rubi’yle oynamanın tadına bakabilirsiniz. Sonrasında karar size kalmış.[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
Bir önceki konumuz olan «Condemned 2: Bloodshot [PS3] FULL Torrent - Hızlı» konumuzunda ilginizi çekeceğini düşünerek incelemenizi tavsiye ederiz.
skype : eray.erkan123